Puuviljade kuninganna - mango beebi söögilaual!

07.04.2016
Puuviljade kuninganna - mango beebi söögilaual!

Puuviljade kuningannaks peetav mango on maailma üks eksootilisemaid puuvilju, kuid samal ajal tervisele ülikasulik. Kuigi see kuldne sametine vili on täiesti saadaval ka Eesti toidupoodide valikus, on ta siiski eestlaste poolt vähetarbitav. 

Mangot on täiesti soovitatav tutvustada ka beebidele ja mitte ainult seepärast, et see on ilus ja maitsev eksootiline puuvili, vaid eelkõige selle heade omaduste poolest, mis su beebi kasvamiseks vajab. Mango kaitseb ja parandab nägemist, võitleb mikroobsete nakkuste vastu, on kergesti seeditav ja edendab ajuarengut.   

Hea silmanägemisele

Vastsündinu silmanägemine pole nii arenenud nagu täiskasvanutel, see areneb pidevalt koos kasvamisega. Nende kuude jooksul on vajalik pakkuda lapsele just A-vitamiini, mis tagab kiire ja korraliku silmanägemise arengu. Just küps mango, oma rikkaliku A-vitamiini sisalduse tõttu, on selleks ideaalne valik. 

Kergesti seeditav

Mangopüree on hästi seeditav, eriti just imikutele. Seda tasub eelistada juba seetõttu, et mangod sisaldavad ensüüme, mis aitavad valke lõhustada. Puuvilja kiuline koostis aitab kaasa seedimisele ja jääkide väljutamisele.

Võitleb mikroobsete nakkustega

Tundub uskumatu, kuid mango söömine aitab kaasa epiteelkoe tekkimisele, mistõttu väheneb tunduvamalt mikroobide rünnakute oht, mis võib omakorda kaasa tuua näiteks külmetushaigusi, nohu ja muid ebameeldivusi.

Tugevdab immuunsussüsteemi

Beebide ja laste immuunsussüsteem on nõrk ja areneb pidevalt koos kasvamisega, seega iga toit, mis nende immuunsust tugevdab, on teretulnud. Ja mangod on just sellised puuviljad, mis aitavad su beebi immuunsussüsteemi tugevdada, kuna sisaldavad rikkalikult karoteeni ja beeta-karoteeni.

Hea ajuarengule

Ajuareng on beebidele sama tähtis kui kehaline areng. Mango tarbimine parandab ajuarengut, kuna sisaldab B6 ja teisi B-grupi vitamiine. Lisaks sisaldab mango ka glutamiinhapet, mis on tuntud kui mälu ning konsentratsiooni parandaja.

Mangot tutvusta lapsele alates 6. elukuust

Sarnaselt teiste troopiliste puuviljadega tuleks ka mangoga oodata, kuni laps saab vähemalt 6-kuuseks. Parim aeg lapsele selle kuldse iludusega tutvumiseks on 8-10 kuu vanusena. Kindlasti tuleb jälgida lapse keha reaktsiooni, kuna mango võib tekitada allergiat. Tavaliselt võib see tekitada nahalöövet.

Kuigi tegemist on üdini tervisliku ja vitamiinirikka puuviljaga, ei soovitata seda siiski valida beebi esimeseks lisatoiduks.

 

Lastetoit.ee valikus leiab mangot sisaldavaid lastetoite küllaga, alates puhtast mangopüreest kuni soolase lõunasöögi ja näputoitudeni välja.

 

Kodumaine lastetoidusari Põnn pakub näiteks 100% ökoloogilist mangopüreed juba alates neljandast elukuust. Inglaste orgaanilise tuubitoidu lipulaev Ella’s Kitchen kasutab mangot toorainena väga erinevates püreedes ja putrudes nagu näiteks eksootiliste puuviljade segus “Mango-pirni-papaiapürees”, hommikusöögipürees, kus orgaaniline mango (54%) on segatud naturaalse jogurti ja pruuni riisiga, kuid ka populaarses gluteenivabas mango-õuna pudrus. Šveitslaste ökobrändi Holle valikus on sametine puuviljapüree, kus mango on segatud õuna, banaani ja aprikoosiga.

 

Soolastest lõunatest üllatab Ella’s Kitchen oma uue eksootilise lõunasöögiga “Lambaroog kuskussiga” (alates 7. elukuust) kus rikkaliku koostise seas üllatab ka mango, rosinad jne.

 

Näputoitudest leidub mangot, aga näiteks innovaatilistes Kiddyliciouse suussulavates banaani-mango smuutitükkides, mis on mõeldud alates 1. eluaastast lapsele iseseisvaks söömiseks.

 

Julgelt võib ka värsket mangot lapsele tutvustada – kas siis viilud näpuvahele anda või püree kujul. Mango magusa maitse saamiseks on soovitatav teda kodus aknalaual mõned päevad küpseda lasta. 

 

 

TOOTED VANUSE JÄRGI

X

Tooted lisatud ostukorvi!
X

Toode lisatud soovikorvi!
X

Toode lisatud võrdlusse!